Start

Parafia św. Filomeny w Gniechowicach

SaintPhilomena

   

     O moja ukochana święta Filomeno, módl się teraz za mnie do Jezusa twego Boskiego Oblubieńca  i Jego Matki Najświętszej naszej Wspomożycielki.

Szczęść Boże!

                                                                                   WYPOMINKI       

Zbliża się miesiąc listopad- poświęcony naszym zmarłym. Tradycją kościoła jest modlitwa wypominkowa. Kartki na wypominki możemy pobrać u ministrantów i na bocznym ołtarzu. Świętą i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Jesteśmy to winni naszym bliskim. Na kartkach wypominkowych wpisujemy adres ofiarodawcy oraz nazwisko i imiona zmarłych. Proszę zadbać o groby i wokół grobów. Ale o wiele ważniejsza jest nasza modlitwa. Troszczymy się o groby, a zapominamy o modlitwie za zmarłych. Czy modlimy się za zmarłych w wypominkach? Czy ofiarowałem Msze św. w intencji bliskich zmarłych? We Wszystkich Świętych Msze św. o g.8.00 i 10.00 w kościele, a o g. 12.00 na cmentarzu. Będzie to Msza św. zbiorowa. Możemy składać intencje na tą Mszę św. Po Mszy św. procesja po cmentarzu z modlitwą za zmarłych oraz poświęcenie nagrobków.

Wypominki to jedna z najbardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku. Wierni na kartkach wypisują imiona i nazwiska swoich zmarłych i przynoszą je do swoich duszpasterzy, by zostały odczytane i omodlone. Istotną sprawą w modlitwie za zmarłych jest przede wszystkim nasze zaangażowanie, nasza ofiara i wysiłek, by w tej modlitwie uczestniczyć całym swoim sercem). Jesteśmy winni zmarłym naszą modlitwę).

Nabożeństwo do św. Filomeny z możliwością uczczenia relikwii 11 października  2018r. o g. 18.00Komentarze są zamknięte.