Ogłoszenia duszpasterskie na XVII niedzielę zwykła, 28.07.2019r.

Print Friendly, PDF & Email

Ogłoszenia duszpasterskie

XVII Niedziela Zwykła, 28.07.2019 r.

 1. W okresie wakacyjnym ( lipiec, sierpień) zmiana porządku Mszy św. W niedzielę Msze św. o godz. 9.00 i 11.00
 2. Trwa remont kościoła. Nie będzie Mszy św. w tygodniu. Dopiero w piątek i w sobotę. Bardzo proszę, aby w czwartek i piątek, czyli 1 i 2 sierpnia na sprzątanie terenu przy kościele, na farmie i w salach przyszli mieszkańcy wiosek (Krzyżowic, Owsianki, Bąków, Górzyc, Żurawic i Starego Dworu). Sprzątanie będzie od 16. W sobotę od 9 sprzątanie kościoła i przychodzą Gniechowice. Wczoraj odbyło się sprzątanie kościoła po malowaniu. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyszli i poczuwają się do obowiązku. Dziękuję p. Mariuszowi Gałysie, Marcinowi Martusiowi, Sołtysowi Grzegorzowi Kołczowi – za prace budowlane
 3. Po Mszach św. poświęcenie pojazdów. Z tej okazji jest prowadzona akcja „grosz za km”. Ofiary są przeznaczone na pomoc misjom w zakupie środków transportu.
 4. W piątek spowiedź św. od godz. 17.30, w sobotę odwiedzę chorych, w niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po g. 11.00.
 5. Za tydzień będzie dyżurowała Rada Parafialna. Komunikat Rady Parafialnej.
 6. Od 2 sierpnia rozpoczyna się nowenna do św. Filomeny. Jest to duchowe przygotowanie do odpustu. Zaś od środy- 7 sierpnia – będą rekolekcje parafialne przygotowujące duchowo do historycznej chwili – 10 sierpnia ks. Arcybiskup Józef Kupny- ogłosi sanktuarium św. Filomeny w naszym kościele. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Aleksander Radecki. W związku z uroczystościami odpustowymi i zaszczytem jakiego dostąpiła nasza parafia – Sanktuarium, proszę o szczególną troskę w przygotowaniu procesji (niesienie sztandarów – trzeba je odświeżyć, dziewczynki do sypania kwiatów, dziewczęta do orszaku św. Filomeny – są uszyte piękne stroje dla dziewczynek, które się zadeklarowały. Pani Teresa uszyła ich więcej w trzech rozmiarach,  więc zapraszamy. w orszaku będą niesione atrybuty św. Filomeny – lilie i palmy.
 7. D
 8. Zapowiedzi przedślubne:Radosław Stachurski, zam. Gniechowice i Joanna Józefiak, zam. Rawicz
 9. Msze św.piątek- g. 18.00- + Marlena Dębiec

  g. – O nawrócenie siostry Marii i o zgodę w rodzinie

  Sobota- g. 18.00- + Józef Sidyk

  Niedziela –

  g. 9.00- ++ dziadków: Zofia Kowalczyk w 4 r. śm., Czesław Kowalczyk 15 r. śm., ++ z rodziny

  g.11.00- rez. Jakubowska

Drodzy Parafianie,

W dniach 10-11.08.2019 r. odbędą się 2 parafialne wydarzenia: Dolnośląskie Święto Rodzin (sobota, 10.08.2019), w którym może być nawet do 1000 osób i Gniechowicki Bieg św. Filomeny (niedziela, 11.08.2019). Potrzebujemy pomocy przy wypiekach dla pielgrzymów. W tym roku prosimy każdą z wiosek o ciasta kruche bez mas kremowych, bułki słodkie lub wytrawne typu pączki, drożdżówki, muffinki, rogale, wafle, itp. Chętni proszeni są o zgłoszenie się na plebanię.


Komentarze są zamknięte.