Ogłoszenia duszpasterskie na XVIII niedzielę zwykła, 4.08.2019r.

Print Friendly, PDF & Email

Ogłoszenia duszpasterskie

XVIII Niedziela Zwykła, 4.08.2019 r.

 1. W okresie wakacyjnym ( lipiec, sierpień) zmiana porządku Mszy św. W niedzielę Msze św. o godz. 9.00 i 11.00
 2. W czwartek, piątek i w sobotę odbyło się sprzątanie kościoła po malowaniu i terenu wokół kościoła. Dziękuję tym wszystkim, którzy przyszli i poczuwają się do obowiązku. Szkoda, że nie było nas więcej. Kościół jest naszą wizytówką- naszym wspólnym domem.
 3. Od środy rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Każdy katolik ma obowiązek raz w roku uczestniczyć w rekolekcjach. Msze św. i nauki będą o g.18.00. Poprowadzi je ks. dr Aleksander Radecki. Wygospodarujmy czas i miejmy chęci. Czas poświęcony Panu Bogu nigdy nie jest czasem straconym.

  Tak jak było zapowiadane – w sobotę Metropolita Wrocławski ogłosi dekret o ustanowieniu Sanktuarium św. Filomeny w naszym kościele. Mam zgłoszenia wielu grup ( Gdańsk, Marki koło Warszawy, Milicz, Oborniki Śląskie, Knurów, kilka autokarów z Wrocławia, grupę pielgrzymkową z Wrocławia). Zauważmy z jak daleka ludzie przyjeżdżają do naszej Patronki, a my często nie mamy czasu. Proszę o przygotowanie duchowe poprzez rekolekcje, spowiedź św. ( okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od g. 17.30), a także przygotowanie zewnętrzne naszej wioski. Proszę, aby w piątek o porządek w kościele i o kwiaty zadbały Bąki. Uroczystości rozpoczną się o g. 11.00.

 4. Dzisiaj dyżuruje Rada Parafialna w wejściu głównym. Można złożyć ofiarę na remont lub pobrać przekaz bankowy
 5. W związku z uroczystościami odpustowymi i zaszczytem jakiego dostąpiła nasza parafia – Sanktuarium, proszę o szczególną troskę w przygotowaniu procesji (niesienie sztandarów – trzeba je odświeżyć, dziewczynki do sypania kwiatów, dziewczęta do orszaku św. Filomeny – są uszyte piękne stroje dla dziewczynek, które się zadeklarowały. Pani Teresa uszyła ich więcej w trzech rozmiarach,  więc zapraszamy. w orszaku będą niesione atrybuty św. Filomeny – lilie i palmy. Dziewczęta proszone są o zgłoszenie się pół godziny wcześniej (g. 10.30) do salki na podwórzu po greckie tuniki i atrybuty.
 6. Zapowiedzi przedślubne:

  Radosław Stachurski, zam. Gniechowice i Joanna Józefiak, zam. Rawicz

  Maciej Kubicz, zam. Krzyżowice i Grażyna Arendarska zam. Kuklice

 7. Msze św.

  poniedziałek- g. 18.00- + Jan Martuś – od siostrzenicy Agaty z rodziną z Siedlisk

  wtorek- g. 18.00- Marlena Dębiec- od uczestników pogrzebu

  środa- g. 18.00-

  czwartek- g. 18.00- 1) + Zofia Wieczorek

  2) W intencji p. Macieja Kuneckiego z racji 40 urodzin i 14 rocznicy ślubu Macieja i

  Emili Kuneckich

  piątek- g. 18.00- 1) + Marlena Dębiec

  2) O uzdrowienie Dominiki i nawrócenie

  sobota – g. 11.00- Za Parafian

  niedziela- g. 9.00- + Danuta Zawisza w 7 r. śm.

  g. 11.00- O zdrowie i Boże błog. dla Leopolda w 1 rocz. ur. i dla Maksimiliana w 4 rocz. ur.

 8. W dniach 10-11.08.2019 r. odbędą się 2 parafialne wydarzenia: Dolnośląskie Święto Rodzin (sobota, 10.08.2019), w którym może być nawet do 1000 osób i Gniechowicki Bieg św. Filomeny (niedziela, 11.08.2019). Potrzebujemy pomocy przy wypiekach dla pielgrzymów. W tym roku prosimy każdą z wiosek o ciasta kruche bez mas kremowych, bułki słodkie lub wytrawne typu pączki, drożdżówki, muffinki, rogale, wafle, itp. Chętni proszeni są o zgłoszenie się na plebanię. Zachęcam do zapisywania się na Bieg św. Filomeny. Każdy dostanie medal. Każdy kto „na chodzie” powinien pokonać trasę (2,5 km. 5 km, 10 km)

Komentarze są zamknięte.